| euAdelina a întrebat:

Am de facut un desen cu tema stop violentei dati-mi si mie niste idei.

Răspuns Câştigător
| evelin33 a răspuns:

Poti realiza un desen cu o femeie care sta cu spatele la privitor. Pe pielea ei sunt numai vanatai, insa le poti realiza de parca ar purta o haina cu model de leopard, unde petele sunt de fapt vanatai ( combini aparenta cu realitatea, lumea "glamour" cu "lumea reala"), iar in partea de jos a paginii poti scrie "Stop Durere. Stop Violenta."

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Destul de greu..pentru ca sunt prea multe variantelaughing. Ce spui de un copil sau o femeie, tinut/a in palma, protejat/a, undeva deasupra poti desena semnul pacii (hippie) iar imprejur, cativa oameni stand in genunchi, cu bate cutite si pistoale in fata lor, si cativa politisti imprejurul lor. Ce zici? Sper ca ai talent sa desenezi palma.happy

| euAdelina explică (pentru valentingb):

Talent am si am si imaginatie dar am vrut sa mai vad citeva pareri.

| valentingb a răspuns (pentru euAdelina):

Si talent, si imaginatie? Fa-mi o favoare: cultiva-ti talentul, ai un viitor daca intr-adevar ai talent. Te rog!

| LovelySmile98 a răspuns:

Pai ar trebui sa faci niste elevi care se bat sau ceva de genu si dupa incearca sa faci un x peste iar langa poti face si un desen cum ar trebui sa se comporte elevii( fa un desen cu elevii care se joaca..etc).Sper ca te-am ajutat.

| Cryssy11_7794 a răspuns:

Http://scoala-unteni.blogspot.ro/ Si jos de tot ai desenuu.

| Ch_Anaa_1995 a răspuns:

Pai poti face : Mai multi oameni care s-au adunat la un protest impotriva violentei cu niste pancarde pe care scrie STOP VIOLENTEI!
Asta mi-a venit mie in cap acum! happy Poateti vin idei mai faine! :*