| MusicLover4Life a întrebat:

Am o noua intrebare:
M-am decis sa citesc mai mult.Cred ca imi va face bine.Pana vara trecuta uram in adevaratul sens al cuvantuli actiunea `a citi`.Mi-am dat seama ca trebuie totusi sa pastrez un echilibru intre PC si carti.
Nu am mai citit o carte din vara, ultima carte citita fiind Cei Trei Muschetari.Azi m-am apucat de o noua carte:Tatuaj Cu Sange de Monstru de D.M.Cornish.
Dupa ce voi termina cele 2 volume voi citi altele. Vreau sugestii.Mentionez ca imi plac cartile de groaza(nici chiar exagerate fiindca am nevoie de somnul de 8 ore laughing ) si cele de aventura gen Cronicile Din Narnia.Ahhh, sa nu uitam de carti de genul Insemnarile Unei Pustoaice (nu am citit-o inca). Astept raspunsuri!big grin

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

De ce nu incerci si genul Sci-Fi:
Iti dau cateva titluri:
Pasagerii - robert silverberg
Seniorii razboiului- gerard klein
Vanatorul de recompense - philip k dick
(film dupa ea -Blade runner)
Proscrisii-Clayton emery
Arsenalele din Isher-a.e. van vogt
Stapanii timpului-a.e. van vogt
Valurile linistesc vantul-a&b strugatki
Masinaria rock and roll-norman spinrad
Razboiul vampirilor-gustave la rouge

| Nymeria a răspuns:

George rr martin e cel imi citit autor al momentului, cartile lui au de toate, poti sa citesti sunt uriase cartilelaughing doar ai rabdare sa termini primul capitol ca dupa nu mai lasi din mana cartealaughing))

| EleonorM a răspuns:

Iti propun cartile scrie de Stephen King, este unul dintre cei mai apreciati autori cand e vorba de literatura horror.

| crisssssssa a răspuns:

E draguta aia Insemnarile unei pustoaice dar e super Jurnalul unui pusti.eu am citit-o si e super misto ti-o recomand!