| RaluuX a întrebat:

Cartea "Insemnarile unei pustoaice" merita citita?(am 14 ani)

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Eu zic sa o incerci, e foarte interesanta si foarte captivanta, eu am stat vreo 3-4 ore sa o termin si chiar mi-a placut.Nu puteam sa ma opresc din citit, iar pozele erau tare captivante si te indemnau sa mai citesti.

| RaluuX explică (pentru Etelca):

Am citit-o mi-a luat cam 3 ore dar a meritathappy

5 răspunsuri:
| NuamnumesuntANM a răspuns:

laughing da merge dar incearca si,, Pe aripile vantului'' asta da cartebig grin

| RaluuX explică (pentru NuamnumesuntANM):

Nu vreau o carte clasica cu lectura vreau ceva diferit pe timpul vacanteistraight face

| thennexxt a răspuns:

Eu am citit-o si mi-a placut.(eu am 12 ani )si sa stii ca e foarte amuzanta, eu zic ca merita(depinde si ce fel de carti iti place sa citesti).

| RaluuX explică (pentru thennexxt):

Imi plac cartile,,, diferite"(nu cele gen povesti)uite o carte care mi-a placut:,, Esti milionar" in care trebuie sa alegi ce va face personajul mai departe si in functie de alegerile tale se termina cartea cu foarte multe finaluri si cartea asta mi-a placut mult! Eu cred din catea am vazut ca, cartile acestea seamana putin(fiind diferite de cartile,, clasicet" cu lectura simplu) si tocmai de asta mi s-a parut intereseanta.