| Anna8812 a întrebat:

am o problema, vreau sa învăț sa desenezi însă după imaginație cum as putea sa desenez după imaginație

1 răspuns:
| Dandinelle a răspuns:

Iti iei niste culori care-ti plac, in liniste, pe muzica ta preferata, incepe sa tragi linii sau sa faci cerculete, lasi creionul/pensula sa curga pe hartie si o sa-ti iasa ceva. Nu-ti fie frica, nu ai cum sa gresesti ceva ce scoti din capul tau. Prinzi dexteritate si mai mult curaj sa te exprimi practicand.