| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa invat sa desenez. spuneti-mi si mie cateva siteuri cu din astea si daca credeti ca e cam tarziu la 15 ani sa inveti sa desenezi

Răspuns Câştigător
| MaryLoveAnime a răspuns:

Salut.Site de unde poti invata sa desenezi : www.dragoart.com,cauta si pe google si youtube, ca ai de unde, mai am un site dar nu stiu daca o sa te ajute : www.desenatori.ro.Eu zic ca e putin tarziu, dar exista un inceput pentru toate! Succes!

3 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Atata timp cat o faci din placere si te dedici nu conteaza varsta. happy

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
E bine sa ai o preocupare, ceva ce sa te pasioneze indiferent de varsta. Daca nu vrei sa-ti faci un viitor din acea pasiune(adica sa devii arhitect orice altceva ce se axeaza pe acea chestie) nu conteaza varsta fiindca o faci din placere, pentru ca e face sa te simti bine.Si nu trebuie sa o faci la un anumit nivel.Si eu desenez uneori desi stiu ca nu ma pricep.Si mai fac si o gramada de alte chestii la care nu ma pricep, dar nu renunt fiindca imi place.Indiferent de ce spun altii.
Nu stiu cat de bine ai putea sa inveti de pe un site.Cel mai bine ar fi sa iti cauti un curs/o profesoara sau un prieten/o cunostinta care le are cu desenul.
Bafta!

| yoonutzz a răspuns:

Nu nici o data nu e prea tarziu daca vrei sa desenezi lasati emotile sa iasa,si respecta-ti tema de desen, adica nu te gandi ca mana ta ar avea o anum greutate, lasa sa zboare.