| anonymosul a întrebat:

Buna TPU

Am un prieten care detine un site de carti online, vreau si eu sa fac o rubrica cu carti online pe siteul meu.
El mi-a spus ca unele carti sunt protejate de drepturile de autor, sitiam asta dar nu pot sa il intreb de exemplu pe Mihai Eminescu daca pot sa pun poeziile lui pe site.

Vreau sa pun un anunt pe pagina principala in care sa scrie:
"Aceste carti sunt adunate de pe internet, in cazul in care aceste carti sunt protejate de drepturile de autor va rugum sa ne contactati"
ceva de genu.

Pot proceda asa?

Răspuns Câştigător
| Iwao a răspuns:

Poti face un blog pe care sa postezi cartile online care-ti plac copiind codul embed\paste pe blogul tau.Pe cele protejate nu le postezi.Ex:
http://1cartepesaptamana.ro/......b-engleza/