| garlick a întrebat:

Stie cineva care e este procedura legala pentru a detine un site cu filme online? Cui se platesc drepturile de autor? De la cine iau permisiunea scrisa pentru difuzarea filmelor online? Stie cineva detalii despre asa ceva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Trebuie sa infiintezi o firma avand acest obiect de activitate.
2.Trebuie sa te adresezi organismului de gestiune colectiva a drepturilor de autor asupre filmelor, il gasesti aici: http://www.orda.ro/default.aspx?pagina=168. Numai bine!