| cristina_3346 a întrebat:

am un tablou al pictorului Juan Miro, acesta este tabloul cu numarul 203 din colectia sa. Numai este un asemenea tablou, este scris si pe garantie, este unicat. Cum si unde as putea sa-l licitez?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti adresa unei case de licitatii, de la noi ori din strainatate, Numai bine!

| a1doru a răspuns:

Eu sunt colectionar batran, asa ca imi permit; in RO nu exista[intr-o colectie publica] decat o singura lucrare a lui Joan Miro.este vorba despre macheta unui timbru pe care pictorul a facut-o cadou statului roman, pentru a ajuta copii, in urma inundatiilor din 1970. s-a scos un timbru dupa ea si banii de pe timbre au fost bagati in visteria statului.lucrarea se afla la Muzeul Filatelic.
poti sa incerci la casa alis sa vezi ce zic cei de acolo, si daca lucrarea pe care o ai este originala, o baga ei la licitatie si ''om'' te faci.rolling on the floor

| cristina_3346 explică (pentru a1doru):

Certificatul de garantie sustine faptul ca de-a lungul timpului toate exemplarele au fost distruse, si numai acesta a mai ramas inregistratwinking

| a1doru a răspuns (pentru cristina_3346):

Cine a dat certificatul? ai incercat sa afli istoricul lucrarii?[proprietarii anteriori].in mod normal, asa face un colectionar.Asa cum ti-am spus, ia legatura cu cei de la casa Alis[gasesti adresa pe net].ei au experti si pot evalua si pune in licitatie lucrearea.bafta.