| Elena593 a întrebat:

TPU! Ce as putea sa fac la un atelier de maini indemanatice ca am ramas in pana de idei. Puteti sa dati si linkuri. Fundaaa.

5 răspunsuri:
| Oprea_Cristina_1978 a răspuns:

Buna, e atat de simplu, mai ales ca mainile sunt cele mai dibace... olarit, mici figurine si papusele pentru copii cu fymo sau polimeri, desen, pictura, decupaje pentru copertile unui album, quilling, decorarea unor sticlute si borcane mai deosebite cu materiale naturale, reciclarea de diverse sticle de plastic (pentru uz casnic, mai apoi)... mai vrei? happy spor!

| Elena593 explică (pentru Oprea_Cristina_1978):

Imi trebuie ceva pentru niste copii de clasa I care sa fiu cat de cat sigura ca le iese.

| Oprea_Cristina_1978 a răspuns (pentru Elena593):

Ar fi suporturi pentru creioane din sticlute de 500 ml, de plastic, pe care sa lipeasca anumite colaje sau autocolante colorate.
Sau felicitari insa aici e bine sa le aduci deja carton pretaiat si abtibildri, lipici, reviste pentru copii din care sa decupeze diverse imagini... incerc sa-ti gasesc link pentru propunerea 2 (din primul articol, pct 3 August 30, http://scrapbooklady.typepad.com/......pages.html si le poti zice sa faca amintire pentru parinti cu pozele lor sau cu pozele parintilor) si 1 (http://www.pinnokio.gr/......-MPOYKALIA imaginile cred ca sunt ok si multe idei, am vazut si suporturi de rechizite). daca te ajuta materialul - spor! (mai caut;) )

| Oprea_Cristina_1978 a răspuns (pentru Elena593):

Pfffff, idei cu pungi - de exemplu rotita de pungute colorate facute nod pe o sarma sau chiar si pe o sfoara (faci un ciucure mortal!) mi se pare geniala!
http://www.designrulz.com/......ycles-day/