| marian5946 a întrebat:

Eu desenez in creion si am ramas in pana de idei, dati-mi si mie niste idei despre ce as putea sa desenez.

Răspuns Câştigător
| AmD a răspuns:

Ai putea sa realizezi ceva insipirat din realitate, ceva din jurul tau imbinat, poate, cu putina fantezie! happy

Un avantaj atunci and desenezi este acela ca tu poti sa iei ceva din lumea reala si sa adaugi ceva din lumea imaginara! Lasa-ti imaginatia sa zboare, la PROPRIU!

Totul e mai captivant atunci cand reusesti sa dai VIATA desenelor tale cu ajutorul imaginatiei!

Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Te poti inspira de aici: http://donghaeng.net/english/main.htm

| stlucian a răspuns:

Fa un desen "TPU" in spatiu si posteaza-l aici.

| Lαrisα a răspuns:

Deseneaza-ma pe mine. big grin

| vladv26 a răspuns:

Iesi afara pe geam si deseneaza peisajul, sau gasesteti o casa de pe strada ta si deseneazo

| AnotherOne02 a răspuns:

Si eu desenez, stai sa-ti zic cum imi vin idei.Trag niste linii pe foaie unde vreau apoi ma uit 15 min la foaie pe o melodie de la Linkin Park pana imi vin idei si incep desnul. happy

| mariaxmaria a răspuns:

Buna!
Hmm...ce zici sa iti lasi imaginatia ca "curga" pe foaie..si daca nu merge... uita-te pe geam si poate reusesti sa te inspiri din natura..sau ce zici de un apus? Sper ca te-am ajutat.

| 641654646346464 a răspuns:

Ar merge un auto portret, sau prtretul cuivva drag, sau un desen cu animale, sau peisaje marete