| georgica112 a întrebat:

Ce mai faceti? Am terminat prima mea carte(am inceput-o pe a doua) totul intr-un timp scurt... vreau sa public, simt aceasta nevoie, vreau o cariera ca si scriitor! Dar din pacate nu am destui bani.Caut un sponsor! Daca stiti pe cineva (firma, asociatie, persoane) va rog sa ma contactati!
Blogul meu: http://pascalgeorge.blogspot.com/ numele cartii este "Intre rasarit si apus".
Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Salut George. Iti scrie un scriitor. Ai aflat dupa cum vad ca un autor unknown trebuie sa plateasca ca sa publice, pentru ca editurile in general nu risca. E o realitate trista dar de inteles pana la urma din ratiuni economice. Eu am inceput sa ajut tineri poeti/scriitori aflati la debut cu sfaturi, corecturi, chiar prefate si alt tip de autor. Cunosc si edituri romanesti (desi nu mai colaborez cu ele) drept pentru care am sa te rog sa-mi trimit manuscrisul pe mail pentru a-l putea revizui si pentru a-ti putea oferi o parere avizata obiectiva vis a vis de calitatile tale si calitatea materialului tau, greutatea sa daca vrei... Daca materialul e intr-adevar unul de calitate atunci iti promit ca am sa te ajut sa te lansezi ''pe orbita'' cum se spune. tudor_ursente@yahoo.com e adresa mea de mail. Astept materialul.

| SushiSash a răspuns (pentru TheAce):

Puteti, va rog, sa va uitati si peste intrebarea mea? Pareti ca stiti despre ce vorbiti si chiar as avea nevoie de niste sfaturi!

https://www.tpu.ro/......n-romania/

| CrishAici a răspuns:

Boringg