| victoriaarora a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de tehnica dentara? Cati ani dureaza? Se merita sa urmez o asemenea facultate? Ce se studiaza mai exact acolo trebuie sa stiu matematica?

2 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Asta e ce am auzit eu, nu stiu daca e chiar adevarat, dar din ce am inteles, este o meserie care in cativa ani din cauza tehnologizarii se vor imputina locurile de munca. Acum te poti informa si tu mai mult.

| Noima a răspuns:

Durează trei ani și și pe lângă anatomie (multă anatomie a capului și a gâtului) mai faci și biofizică și chimie unde s-ar putea să ai nevoie de puțină matematică.