| Erikuta a întrebat:

Colegele imi spun ca sunt foarte talentata la desen in creion...si cred ca asa e, asa ca ma gandeam sa merg la lectii de desen, dar faza proasta este ca nu stiu unde, vreau la niste lectii bune, la care sa invat cat mai multe. Nu vreau undeva unde sa ma uit pe pereti...deci daca va rog mult spuneti-mi si mie cursuri(nu prea scumpe) de arta..sa fie in Mioveni sau in cel mai rau caz Pitesti. FUNDA

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Din pacate pentru tine, in Mioveni nu exista astfel de cursuri, la nivelul cerintelor tale.

| Erikuta explică (pentru neutrino):

Pai cred ca nu.i vreo problema daca sunt in Pitesti, imi doresc asta foarte mult, daca ai stii vreun curs in Pitesti...

| Mayar a răspuns:

Daca vrei sa desenezi si sa pictezi din ce in ce mai bine, mergi la meditatii/pregatiri cu un profesor/profesoara de desen. Desenul nu e un talent pe care ti.l poti dezvolta singura. Daca nu vrei sa te faci de ras, ia ore. Nu e o materie la care poti fi autodidact!
Tot mai multi copii vad cu ideea asta. Intelegeti ca acest talent trebuei dezvoltat cu ajutorul unui profesor! Nu poti singura!