| Angelicc a întrebat:

Buna TPU! Dupa cateva luni bune in sfarsit am revenit cu o intrebare destul de importanta pentru mine, ce fel de lucruri se deseneaza la un liceu de arta? Multumesc!

2 răspunsuri:
| nukeyly a răspuns:

Daca nu esti natural, inveti la scoala, se incepe cu natura moarta Ana are mere, forme geometrice cub con, ajungi la anatomia umana parti si intreg de aici deschizi imaginatia
poate ajungi la niveluri gen Akiane Kramarik
https://www.youtube.com/watch?v=Y3g-lc8zfQk
sau asta
Twelve-year-old girl producing art so realistic people question if she really did it
https://www.youtube.com/watch?v=kzr_dodDuzw
iar dupa ani poate te stergi pe picioare cu Michelangelo.

| Casi43 a răspuns:

Depinde de profil pe ce o sa insisti mai mult dar in mare parte o sa studiezi natura statică, anatomia corpului, peisaje, umbrele (mai ales de la perdele), paleta de culori, elementele punct linie pată pentru compozitii si daca te duci pe design sau cv apropiat de arhitectura/restaurare atunci deseneaza mult cladiri din orasul tau si pune accent pe distanta dintre ele.