| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Îmi puteți spune ce mi-ar trebui la mine la probele de aptitudini pentru a intra la liceul de artă? Ce tipuri de creioane? Marca lor? 2B, HB? Ce tipuri de acuarele? Știu că foi A3 trebuie... Ce aș mai putea lua?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Bloc desen A3 fara spirala, radiera, creioane de tip B de diferite grosimi/dimensiuni (nu lua din librarii din alea ieftine no name, la bucata; cauta Faber Castell de exemplu), scotch de hartie, culori pe baza de apa (tempera, acrilice, acuarele), paleta, pahar de apa, pensoane de diferite marimi, carpa de sters sau servetele.

| Wr3nch a răspuns:

Daca suni la secretariatul liceului o sa afli exact ce iti trebuie plus alte informatii utile.

| Lambruzau a răspuns:

Talentul, sa nu l uiti acasa!
Te risti aici sa primesti un raspuns neinformat, daca ti spune cineva sa ti iei plastelina de ex si nu creioane!
Zau, crezi ca asta e o pb acum?