| TipaSecsiii88 a întrebat:

Se apropie ziua mamei si nu stiu ce cadou lucrat de mana (de mine bine inteles laughing )si nu stiu ce cadou sa ii fac ma puteti ajuta! fundita big grin

Răspuns Câştigător
| ruzycciocolata a răspuns:

Buna.Mamele apreciaza de o suta de ori mai mult cadoul lucrat de mana ta fiindca e facut de tine,copilul ei iubit si cand tu vei fi la casa ta ea va scoate din dulap cadoul si isi va aduce aminte de clipele cand tu erai inca mica, acasa cu ea.Ok, ce ai putea sa-i faci cadou:O rama de genu http://www.fungift.ro/......c-0-p.html (e usor de facut, am incercat si eu) si pui niste poze cu:fratii tai/surori cu tine impreuna cu mama ta sau cu fratii etc.SAU o alta rama http://slevoriexclusivesilverart.allshops.ro/......3poze.html + o super felicitare facuta sau cumparata si un buchet de flori sau o prajitura/tort facut de tine sau si fratii /surorile tale.O sa-i mearga direct la inima! Sa-mi scrii un mesaj cu ce i-ai facut! Bafta!

8 răspunsuri:
| Doublekillll a răspuns:

Carti
parfum
cosmetice (creme si lotiuni, ruj, trusa de farduri)
bijuterii (lantisor, inel, bratara, brosa, cercei)
esarfa sau fular
manusi din piele
telefon mobil
aparat foto digital
rama foto
fotografie cu tine, cand erai copil, inramata
album foto (din plastic sau, pentru un plus de eleganta, stil cutie din lemn)
obiecte de arta (cum ar fi un tablou sau o statueta)
antichitati
geanta sau poseta
ceas de mana
portofel
obiect personalizat (cana sau pernuta decorativa)
ghiveci cu flori
buchet de flori
vaza
set cesti sau pahare cu model specific sarbatorilor de iarna
set farfurii cu model specific sarbatorilor de iarna
obiecte decorative (pled, set aromoterapie, pernute decorative)
oglinda
port carti de vizita
glob zapada
masa la restaurant pentru parintii tai
bilete la un concert de Craciun
magneti pentru frigider cu mesaje sau modele specifice sarbatorilor de iarna
caseta pentru bijuterii
bol decorativ
lampa sau veioza pentru citit
suport lumanare si lumanari parfumate
set aromoterapie
set accesorii pentru scris (pixuri, stilou)

| problematic a răspuns:

Fa un goblen

| TeRogImiDaiFunditaTeImPlor a răspuns:

Pai in primul rand mama te iubeste pentru ca esti fi(ul/ca) ei, dar daca vrei sa ii faci un cadou ii poti face o bluza sau ceva de imbracat cusut de tine, poti sa ii faci un tort, sa ii arati cat de mult o iubesti. poti sa ii faci un colier, o bratara tu alegi. Pls fundita

| PrecioussGirl a răspuns:

Eu vreau sa ii fac cadou mamei mele o pernutza cu un colaj cu mine si fratele meu. si un buchet de trandafiri frumooosi.

| Anonim200211 a răspuns:

In primul rand ia niste hartie, foarfeca, lipici, cutit si carioci fa un evantai din hartie mai pastreaza hartie iti va folosii lipeste usor partea de jos fa o gaura unde l-ai lipit deseneaza ceva frumos pe evantai si coloreazal fa o linie dreapta cu foarfeca si bag-o prin gaura care ai facut-o lipeste capetele liniei apoi lipeste o felicitare de linie scrie ceva in felicitare si dai cadoul mamei. te rog da-mi funda

| Vali_3837 a răspuns:

Du-te i-a un ac, aţă si ceva vată, apoi te apuci sa "coşi" ceva acolo, sunt sigur ca daca ai astea 3 iti vor veni idei ce sa faci. Apropo, mamele nu vor ceva sofisticat, ceva facut de mana si nu cumparat este de 10 ori mai important! Sper sa te fi ajutat!

| BloddyDoll a răspuns:

Un buchet de flori,un parfum, un ceas, sa'i faci un tort, o geanta.sau sa va duceti la cinema, la teatru.

| DmDm a răspuns:

O bratara din ata. daca stii. sau o rama. Conteaza ca tu ai facut-o. nu naparat cum arata sau calitatea acestia happy Sper ca te-am ajutat