| Ramonariu03 a întrebat:

Stiti cumva unde se fac casting-uri pentru filme? Adica cat mai repede un site ceva nustiu orice as vrea sa joc intr-un film adica stiu sa cant sa joc si altele am fost si la teatru dar numai nu dau peste un casting

Va multumesc :*!

2 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Sunt cateva agentii de casting in Bucale( EXIT FILMS, CDF CASTING, CENTRAL CASTING). Incearca si la Hi Film Productions. Cauti numere de telefon, adresele lor, te informezi, le faci o vizita, iti lasi datele si in timpul asta continui sa te agiti si sa dai probe chiar si daca nu e vorba despre un film cap-coada, ci de reclame. Conteaza sa lucrezi, sa fii vazut, sa cunosti lume si reclamele sunt facute de catre operatori si regizori care lucreaza si film, deci ai o sansa-n plus sa te cunoasac si sa-i cunosti. Asa, pas cu pas, ajungi sa intri-n lumea asta si daca ai argumente o sa te bucuri si de atentia celor din film (producatori, regizori, agenti, directori de casting).
Te agiti, dai saptamanal cate-o fuga si pe Matei Voievod unde-i UNATC-ul, daca esti din Bucale, ca acolo se pun astfel de anunturi pentru casting si poate, intr-o zi cu soare, te vor lua in calcul chiar cei de la Shooting Stars, mai stii?

| Kaℓi a răspuns:

Problema e ca nu se prea fac filme!
Ah, stii unde merge bine industria cinematografica? la Bollywood! aia fac 8000 de filme pe an... so, e o sansa...