| Allexandra_3345 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si as vrea sa intru la liceul Dinu Lipatti Bucuresti. Cine este acolo as vrea sa imi spuna ce probe se dau ( si la muzica si la actorie) si daca se poate sa lasati si un ID :d. fUNDITA!

Răspuns Câştigător
| annakarenina a răspuns:

Nestor_aav, cred ca la muzica se dau probe de canto si instrumentale, iar la actorie se dau probe cu mici speechuri pe care le inveti si spui talentat pe loc, trebuie sa le inveti pe derost repede pentru a ti se testa memoria si sa le spui cu intonatie pentru a fi testata la roluri rapide, in ultimul moment, se poate intampla.