| Chelsea13 a întrebat:

Trebuie sa fac la desen un desen cu contrastul clar-obscur.Imi dati va rog o idee? Sau niste imagini, ceva. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| indiaqueen a răspuns:

Pentru un desen clar-obscur poti sa desenezi o natura statica pentru ca lumina cade exact pe obiecte.http://www.google.ro/......tp?/imgres

3 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Desen sau pictură?
Pentru desen nu ştiu sincer, mă gândesc că poţi face ori o natură statică ori un studiu de figură.
Pentru pictură poţi să te inspiri din creaţiile lui Leonardo Da Vinci, este cunoscut pentru uzul său des al contrastului clar-obscur.

| doru1233 a răspuns:

Un desen sau pictura?