| Soryn2244 a întrebat:

Imi recomandati va rog frumos o carte de fizica pentru incepatori? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

,,50 de idei pe care trebuie sa le stii despre fizica" - Joanne Baker mi s-a parut ca e buna doar cat sa iti dea cuprinsul de pe care sa citesti din alta parte, eu una nu am fost multumita de carte si de cum este prezentata informatia acolo.
Cred ca ai putea incepe cu niste manuale scolare, din clasa a7-a pana in a12-a pe care sa le inveti in ordine. Exista aplicatii de mobil de la khan academy, exista tutoriale pe net si pagini web de pe care poti invata suplimentar si/sau alte ramuri ale fizicii care nu se studiaza la scoala

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incearca "50 de idei pe care trebuie sa le stii despre fizica" - Joanne Baker. Vezi daca te ajuta. Ii poti vedea cuprinsul intr-un pdf de pe site-ul libris.