| Axel5300 a întrebat:

Stie cineva in mare cam cu ce se "mananca" actoria? Fara raspunsuri de genul : "Pai actoria e sa fi actor si sa joci in filme, seriale, reclame eTc. " Ce va mai concrect. pe ce se bazeaza un curs de actorie sau o facultate de genu. materiile si cat de greu usor este sa fi actor si de ce este greu/usor? Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| suMRed34 a răspuns:

Trebuie sa fii in stare sa iti schimbi emotiile foarte repede, sa te adaptezi rapid de la o situatie la alta.Am o prietena la Actorie si imi povestea ca daca nu ai inclinatie si talent nativ este foarte greu sa faci fata cerintelor.

1 răspuns:
| Wøodenpints a răspuns:

Când ești interesat de un anumit domeniu cred că cel mai indicat ar fi să citești o carte despre asta. Sau mai multe.
http://www.teatruforum.ro/......ractic.pdf