| stefstefansteff123 a întrebat:

eu sunt la un curs de actorie (sunt elev in clasa a 9-a) si ma descurc foarte bine cu actoria si alte din astea, eu nu vreau sa dau bacul...Imi puteti spune si mie la ce facultate sa ma duc pentru a deveni actor (sa nu am nevoie de bag) sa nu imi faceti morala, daca stiti unde se gaseste asa ceva sa imi ziceți

Răspuns Câştigător
| TiberiuPopovici a răspuns:

Toate facultatile cer diploma de bacalaureat in dosarul de inscriere. Totusi, nu este nevoie de bac pentru a te inscrie la cursuri de actorie particulare - de exemplu, cele de pe www.metamorfic.ro sunt foarte bune si nu cer asa ceva!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o facultate la care sa nu fie nevoie de bacalaureat. Daca nu dai bacalaureatul va trebui sa renunti la visul de a fi actor si sa-ti ignori talentul, apuncandu-te de o munca mai putin calificata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista nicaieri facultate care sa te accepte fara BAC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
iti sugerez sa iei bacul pentru a putea urma facultatea de teatru si tv, pentru mai multe detalii, urmareste acest video : https://www.youtube.com/......tps?/watch
O zi buna.