| AlabalaAnonim a întrebat:

As avea cateva intrebari despre actorie.

In primul rand facultatea de actorie.

As vrea sa stiu taxele facultatii
Admiterea, in ce consta.

Si cat despre actoria in sine.

Nu este obligatorie facultatea sa devii actor, adica daca dau auditii si intru la film nu-i obligatoriu facultatea.

Daca nu la ce ajuta facultatea? Adica cu ea tot dau auditii dar am o hartie care zice ca "Stiu ce fac" - "am experienta si talent" cand eu pot sa am aia si fara facultate.

Si a treia intrebare.

Ce orase sunt bune pentru filme/seriale? Adica unde incep cele mai multe, auditii si astea.

Stiu ca-i LA (Hollywood ftw) Si NewYork, altele?

1 răspuns:
| t3minator a răspuns:

In primul rand admiterea se face pe baza anexei pe care o primesti de la scoala...Te pune la probesa vada daca esti capabil de ex:Iti da un text la prima vedere fara majuscule iar u trebuie sa le citesti corect, dupa..iti daun scenariu si iti spune:"sa intri cat mai mult in pielea personajelor"Cat despre taxa nu costa nimic dar sa stii ca depinde si de medie dar mai important este sa ei probelehappy