| phebsss a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema. Pana acum cateva saptamani eram decisa sa urmez o facultate de Psihologie dar mi-am descoperit o pasiune,si anume,cea de croitorie-design vestimentar,in urma unor cursuri de initiere in acest domeniu,care au durat doar cateva zile. Imi place,ma incanta foarte mult tot ceea ce tine de moda si creatie. In plus am mostenit asta si de la bunicul meu care era croitor. As dori sa fac o facultate pe tema asta,sau o scoala,cursuri de calificare. Imi poate recomanda cineva asa ceva in Bucuresti? Dar cu mai multe detalii,cum ar fi perioada de desfasurare,taxele,orele, admiterea...s.a.m.d. As dori raspunsuri doar de la cunoscatorii in cauza, daca se poate, va rogstraight face

Răspuns Câştigător
| mihaela0502 a răspuns:

Universitatea de Arta =FACULTATEA DE ARTE DECORATIVE SI DESIGN =SECTIA DESIGN VESTIMENTAR. pentru admite se face pregatire in vara 1 luna, te costa 5 mil.=in fiecare zi dim=. sunt 40 de locuri 20 =buget 20 taxa. admiterea se face in septembrie consta in 2 probe. facultatea costa 40 de mil (asta daca nu se mai scumpeste) pentru mai mute inf cauta pe http://unarte.org/ Bafta!