| Death_4906 a întrebat:

Daca urmez un liceu de arta [design vestimentar] pot urma numai o facultate in domeniu?

Răspuns Câştigător
| virus5381 a răspuns:

Poti urmari ce facultate vrei indiferebt de liceul pe care l-ai urmat ar este recomandat sa te duci la un profl care iti place si unde vrei sa iti faci un viitor pentru ati fi mai usor la facultate!

1 răspuns:
| Static a răspuns:

Pai dupa ce termini liceul de arta, te duci la facultatea profilului respectiv, de ex daca te duci la un liceu de arta ai 3 profiluri din cate stiu eu, arta adica pictura, designer vestimentar si ambiental adica de interior, tu trebuie sa alegi unul din aceste profile, dupa ce termini liceul, la facultate vei studia numai pe profilul ales intelegi? big grin, funda? ^w^