| Alexia2019 a întrebat:

Când se merge cu colindul și ce colinde?

Răspuns Câştigător
| Anyo1988 a răspuns:

Cu colinul se merge in perioada craciunului si a revelionului, gen in ajunul craciunului se merge cu " buna dimineata " apoi de craciun se merge cu " steaua sus rasare " si de revelion se merge cu " sorcova" asta pentru cei tineri, pentru cei mai in varsta se merge de craciun cu colindul de casa, colindul de fata/ baiat, cu capra si mai sunt si altele, " ah craciunul momentul meu favorit din an, frumos subiect, mersi mi-ai inbunat ziua "

5 răspunsuri:
| AnaAna8 a răspuns:

Cu colindul in 24 decembrie dar in unele zone se merge mai devreme. Se canta tot felul de colinde legate de Nasterea Domnului.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexia2019 explică (pentru AnaAna8):

La mine se merge mai devreme dar nu stiu când

| NLS a răspuns:

Citind intrebari de genul asteia, eu as desfiinta ora de religie in scoli.
Definitiv!

| Alexia2019 explică (pentru NLS):

De ce?