| Shto a întrebat:

Cand tragem apa la buda cati litri de apa consumam?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de rezervor. Undeva la 6-8 L. Sunt si rezervoare economice unde poti sa apesi si elibereaza doar jumatate 3-4 L.

9 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E o gluma, sau esti economist(a)? Depinde de capacitatea rezervorului, dar nu acesta e consumul real.Acesta e in functie de nivelul la care e reglat acel plutitor, care inchide alimentarea cu apa cand aceasta a ajuns la nivelul sau.Cu cat plutitorul e reglat mai sus, cu atat cantitatea de apa acumulata in rezervor va fi mai mare si va fi evacuata in vas mai multa.Personal nu obtez pentru o reglare a plutitorului prea jos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10l -rezervor obisnuit-tip vechi, sus sau jos...

| Ekcstsy a răspuns:

Depinde de capacitatea vasului de la toaleta. Dar peste 5 l

| tteo92 a răspuns:

De ce intrrebi vrei sa faci economeie sau asta este tema ta de casa laughing)

| pisicamoarta a răspuns:

10 litri maxim 21

| Infect a răspuns:

Daca vrei sa modifici consumul trebuie doar sa pui o caramida in rezervorul toaletei

| LaMortella a răspuns:

Artă şi cultură. Eşti urmaşul lui Duchamp?

| Ki_Gabriel_1991 a răspuns:

Depinde de rezervorul toaletei, 5~8litrii laughing