| mandylopez a întrebat:

Care ar fi asemanarea dintre floare edelweiss si un om?

Răspuns Câştigător
| P3d1a a răspuns:

Florile acestea cresc in munti, printre pietris, dar sunt destul de rar intalnite.
Un peisaj pietros de munte, complet abandonat, si trist pare melancolic si lipsit de calitati, insa daca iti dai interesul poti gasi aceste flori care dau viata locului. La fel si la oameni, uni pot parea banali sau tristi insa daca iti dai interesul le poti gasi latura frumoasa.

Astept funda.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar sunt curios cine iti va raspunde la aceasta intrebare. Că eu nu văd nici o asemanare.

| Hammurabi a răspuns:

Edelweiss...
Bună bere.
laughing

| Quassaar a răspuns:

Eu sunt om și îmi place maxim berea Edelweiss...se pune?!happy

| NorNegru a răspuns:

Buna! In afara faptului ca in ambele cazuri vorbim de fiinte vii, ce ar mai putea fi? Sau te referi strict din punct de vedere artistic?