| anonim_4396 a întrebat:

Care artist vi se pare mai important, Michael Jackson sau Madonna? (facand abstractie de faptul Michael a murit sad )

41 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Madonna nu mi-a placut niciodata.Il aleg pe Michael.

| hashe86 a răspuns:

Imi plac amandoi, fiecare a avut aportul sau in muzica pop. madonna e replica feminina a lui michael sau invers, cum vrei sa o iei. amandoi au revolutionat muzica.

| selef a răspuns:

Incomparabil fiecare este important in felul sau.

| Klara a răspuns:

Michael Jackson.
Niciodata nu mi-a placut de Madonna. Nu dau motive pentru faptul ca n-am suportat-o niciodata.
Il iubesc pe Michael, si odata cu moartea lui, a luat si o particica din mine. Good bye, Jacko.

| ViVi a răspuns:

Michael Jackson

| Jonsdottir a răspuns:

Nu imi place nici michael si nici madonna, imi place marilyn manson :X

| cribus a răspuns:

Sincer nu ca a murit dar imi place mai mult michael jackson

| zu a răspuns:

Nu cred ca se pot compara asemenea artisti..fiecare cu ale lui dar mie totusi imi placea parca mai mult Michael

| Beatrice_6624 a răspuns:

Mie imi plac amindoi, as vrea sa merg la concertul Madonei pentru ca si ea ca si mai Michael am crescut cu ei si muzica lor. Sunt incomparabili, nu se mai nasc astfel de genii cu o adevarata industrie muzicala la fiecre spectacol. Imi pare nespus de rau pentru Michael, Dumnezeu sa l odihneasca si sa l ocroteasca pentru ca au lovit mereu in el nevinovat.

| andreea89 a răspuns:

Pai michael a fost un geniu, iti dai seama dupa muzica, dansul,(atatea ''scheme'' pe care le-a inventat, poppingul, moonwalk, etc), faptul ca era si un bun entertainer...nu are comparatie si este putin probabil sa se mai nasca un asa om multitalentat cel putin in domeniul asta.

| cutza a răspuns:

Aici fiecare dupa gustul sau, deoarece sunt doi MARI artisti ce semnifica si vor semnifica foarte mult in istoria muzicii! Sint doi regi ai muzicii! Mie de exemplu imi plac ambii...

| just.for.you a răspuns:

Ambii au aproape acelasi stil si ambii ridica fanii in picioare la fiecare concert!sad

| Dl.Inginer a răspuns:

Michael jackson indiscutabil. Nu-mi place cum canta madonna si nici de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine? michael a murit? vorbiti serios? pai eu am vazut niste tineri care plangeu se uitau in sus si strigau; michael...michael.credeam ca le-a facut ceva acest michael. da madona? nu a murit?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Madonna! Ea e adevarata legenda a muzicii pop si diva absoluta! e unica, deci nu se poate compara cu nimeniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Michael este mult mai talentat, dar Madonna stie sa se re-inventeze mereu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doi regi ai muzicii pop, nu exista comparatie, si madonna si michael au fost originali intotdeauna, nu poti sa-i compari sunt unic si adevarati amandoi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amindoi sunt artisti foarte talentati, dar mie imi place mai mult Michael Jacasaon.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Michael mi se pare cea mai importanta fiinta de pe planeta. Acum ca el a murit nimeni altcineva, pentru toti nu va mai fi inlocuit! I`m going to love you, Michael, 4EVER

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am plans dupa Michael si am suflet pentru el! El a ajutat o multime de persoane ca nimeni altul! De cand el a murit viata mi se pare neagra asa ca si moartea lui! Numai el poate fi lumina care se aprinde in intuneric si dintr-o camera fara pic de viata el, cu pasii lui si vocea lui extraordinara o transforma intr-un camp infloritor cu o multime de animale salbatice dupa care el le transforma in prietenii lui cei mai blanzi! Te iubesc, Michael!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragilor, voi cei care ziceti ca faceti presa sau puneti astfel de intrebari... Chiar nu mi se pare o intrebare pusa de un profesionist. Sunt la fel de celebri, la fel de profesionisti. Nu se poate face nici o comparatie. Sunt de inegalat. Astea da vedete. Eu as pune altfel intrebarea: cand vom avea si noi vedete in Romania. Ce vedem la televizor sau in ziare, ma intreb, cum de nu se promoveaza adevaratii artisti.Ca am putea avea, dar n-au loc de astia care isi fac loc prin tot felul de metode: vezi cazul Traistariu, Naomi, tanti aia blonda care zice ca-i bate pe toti, Ramona Gabor si lista continua. Imi cer scuze, dar ce vedete sunt ele si de ce? Cand vreodata se va opri lumea in loc pentru ele asa cum a fost parca senzatia la aflarea mortii lui MJ?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Michael Jackson

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place michael jackson, madonna nu-i ajunge nici la degetul cel mic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi plac amandoi, dar nu ft muult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt singura cereia ii place da Madonna?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Madonna...categoric

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Michael e cel mai important, cel mai bun artisti! we love you mike sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mj

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Michael love struck

Răspuns utilizator avertizat