| Diav0la a întrebat:

Se pare ca Michael Jackson a decedat. Ce parere aveati despre el ca artist si ca om? RIP

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Tocmai am primit un mesaj, pentru cei interesati:
Fanii români ai Regelui Muzicii Pop, Michael Jackson, se vor întâlni AZI vineri seara de la ora 18:00 în faţa Ambasadei Americii din Bucureşti.
Fanii Michael Jackson merg să-şi prezinte condoleanţele
Cei care l-au apreciat pe Michael Jackson sunt aşteptaţi să-şi aducă un ultim omagiu Regelui Muzicii Pop în această seară.
În paralel, la Europa FM se va auzi primul concert MJ din România, din 1992. Întreg weekendul va fi dedicat lui Michael Jackson de Europa FM, cele mai cunoscute piese ale sale urmând să fie ascultate la radio.

74 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Michael Jackson a decedat dar v-a trai vesnic in inimile celor ce l-au iubit.

| psiholoaga a răspuns:

Am fost socata, am crezut ca e o gluma. Cand am intrat pe net si am vazut ca pe toate canalele de stiri apar informatii despre moartea sa, mi-am dat seama ca e adevaratsad Sunt trista, imi placea mult de el. Intr-adevar, e un exemplu a ceea ce face dorinta de aprobare din partea celorlalti, dusa la extrem. Fanii lui au ramas cei care l-au iubit de cand era un cantaret de culoare in jackson 5. Imi amintesc ca odata a venit si in romania, dar eram prea mica sa merg. Aveam vreo 10 ani, cred. Stiu ca mi-a parut rau ca ai mei nu ma lasau sa merg la concert. Apropo de melodii preferate, a mea e Earth song.

| hândel a răspuns:

Ce pareri aveam?! Eu inca cred ca a fost cel mai bun al generatiei sale. Cum am mai scris, nu eram fan Michael dar imi pare rau c-a murit. A scos hituri foarte bune care s-au pastrat in timp.

daniela
| daniela a răspuns:

Ca si cantaret o mare vedeta si un mare om show, ca om o persoana obsedata de rasismul ce predomina in SUA si un om ce nu se poate impaca cu rasa sa.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Daca vedeam intrebarea ta, nu mai scriam si eu.

Dar na, raul e facut. Am fost mereu fan si mereu voi fi. Si eram si bucuroasa ca avea concert la Londra in cateva saptamani. Ca artisti, inegalabil, ca om, nu a trait cu mine in aceeasi casa, deci nu pot raspunde. Stiu despre scandaluri, insa atata timp cat a fost achitat si niciodata vinovat, cred ca presa si casele de discuri l-au distrus ca artist. Nu se putea impune nimeni usor atata timp cat el era pe piata.

E pacat, e un mare pacat. Cred in libertatea de expresie, in libertatea presei, dar presa isi depaseste atributiile de prea multe ori si deontologia lor, desi buna, nu este decat cu titlu informativ. Undeva e o greseala.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mai e o intrebare la fel.
Foarte buna, imi place cum canta, melodie preferata: Dirty Diana.

Shin
| Shin a răspuns:

Ce poti spune cand se stinge un geniu? Printre cei mai mari cantareti ai tuturor timpurilor! As avea multe de spus. dar nu-mi gasesc cuvintele...
Shin.

| Parintele a răspuns:

Un mare artist, regele muzicii pop!

| Elly4all a răspuns:

Buna, Dumnezeu sa-l ierte! tptusi nu vreau sa zic ceva ce nu trebuie dar de ce si-a facut atatea operatii estetice?! ce avea rasa lui? ajunsese sa arate ca o mumie. oricum acum nu mai conteaza. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

| Ben. a răspuns:

Era ca toti artistii de geniu:un pic sarit de pe fix.

prfml
| prfml a răspuns:

Dumnezeu sa il ierte. Am auzit ca a avut mai multe albume vandute ca Elvis. Aseara am aflat, am ramas surprins ca de cateva zile am ascultat numai muzica cu el fara sa stiu care era starea lui.

| Brigitta a răspuns:

A fost si va fi cel mai mare sad

| littlesunshine a răspuns:

E greusad greu de crezut. e trist. A plecat un artist desavarsit. Ma intreb cum se simte baietelul ala "molestat" de Michael. Scandal care i-a patat imaginea. Am dat azi dimineata drumul la tv pentru ca numai asa ma pot trezi dupa ce suna ceasul. si pacat! pacat! Nu ma pot dezmeticii. Toti baietii din clasa ii imitau mersul. Toate fetele fredonau melodiile lui. De fiecare data am plans la Earth Song. A fost si va ramane un om care a schimbat milioane de oameni in 30 de ani. Multa pace si odihna!
"And It Doesn't Seem To Matter
And It Doesn't Seem Right
'Cause The Will Has Brought
No Fortune
Still I Cry Alone At Night
Don't You Judge Of My Composure
'Cause I'm Lying To Myself
And The Reason Why She Left Me
Did She Find In Someone Else?"
sad

| tukhey23 a răspuns:

Nu cred ca se poate, scrie cuvinte drespre Michael.Era un artist complet... Daca nu auzit de Michael, numai trebuie sa traiesti.RIP Michael!sad

| greg a răspuns:

Acum am citit si eu.Am ramas frapat. Dumnezeu sa-l ierte!

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 a răspuns:

Pentru mine Michael Jackson nu a decedat, va ramane mereu in inima mea si in inimilor tuturor care l-au iubit. Dar ca sa raspund la intrebare despre Michael Jackson am avut si voi avea o parere foarte buna despre el. Nu ii pot spune ADIO!

| beautifulzero a răspuns:

Cine o sa influenteze lumea in masura in care a facut-o el, ca e ceea ce ascult eu sau nu, va avea parte de respectul meu. Nu imi vine sa cred ca a murit. Parca urma sa aiba un concert in Londra.
Si imi place Beat it, mai ales daca e cover de la Fall Out Boy sau Amy Winehouse.

| ionnik a răspuns:

A fost un om extraordinar.lumea il va asculta si peste 50 de ani...il ador.sunt o mare fana a lui :X

| Roxxette a răspuns:

Regele

| Equilibrum a răspuns:

Da.am aflat şi eu de câteva minute, dar n-am crezut...
Ce pot să spun, decât ca este o mare pierdere pentru muzica ce calitate din întreaga lume.
După părerea mea, Michael e unul dintre cei mai cunoscuţi bărbaţi din lume, atât pentru scandalurile sexuale în care a fost implicat, dar mai ales pentru muzica lui.
Da...regele muzicii pop a murit din cauza unui atac de cord... cât de trist...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se pare, chiar a decedat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dati si voi amanunte, ce ati citit? De ce a murit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred ca multa lume la iubit dar acum cred ca l iubeste si mai mult la fel ca si pe elvis nu crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da..am aflat şi eu de câteva minute, dar n-am crezut...
Ce pot să spun, decât ca este o mare pierdere pentru muzica ce calitate din întreaga lume.
După părerea mea, Michael e unul dintre cei mai cunoscuţi bărbaţi din lume, atât pentru scandalurile sexuale în care a fost implicat, dar mai ales pentru muzica lui.
Da...regele muzicii pop a murit din cauza unui atac de cord...cât de trist...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da..am aflat şi eu de câteva minute, dar n-am crezut...
Ce pot să spun, decât ca este o mare pierdere pentru muzica ce calitate din întreaga lume.
După părerea mea, Michael e unul dintre cei mai cunoscuţi bărbaţi din lume, atât pentru scandalurile sexuale în care a fost implicat, dar mai ales pentru muzica lui.
Da...regele muzicii pop a murit din cauza unui atac de cord...cât de trist...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacat ca nu a fost ajutat in perioadele grele din viata lui, pacat ca multi s-au folosit de numele lui dar nu i-au pasat de el. Pacat, pacat, pacat. A fost un om mare, sper ca si generatiile viitoare sa stie cine a fost Michael Jackson, sa ii asculte muzica si sa inteleaga ce a fost el pentru muzica si nu numai.
Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci am ramas marcat straight face intru eu pe mess si vad la statusuri "Michael Jackson a decedat" nu am venit sa cred... cu toate ca am 14 ani michael jackson a fost si va ramane un idol pentru mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesionist in domeniul sau si o mare personalitate a pierdut omenirea. Dumnezeu sa-l ierte si odihneasca-se in pace...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un geniu care mai mult ca sigur l-a impresionat si pe Dumnezeu prin talentul sau, el a murit dar inca mai traieste prin muzica lui care ne-a transmiso noua oamenilor si sunt sigur ca el ne priveste de acolo de sus pacat de el am pierdut un geniu (fara discriminari) dar in schimb raman toti analfabetii muzici imi pare rau dupa el R. I. P. M. J!