| andreea_3150 a întrebat:

Care credeti ca sunt marile descoperiri ale lumi?
dau ce funditatongue

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

In general astea sunt marile descoperiri ale lumii, ale omenirii:

Computerul
Internetul
Masina de scris
Televiziunea
Avionul
Racheta
Telefonul
Aparatul de fotografiat
Telescopul Hubble
Automobilul

Sper ca te-am ajutat.Numai bine

5 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Dupa scris cred ca tiparul este una din marile inventii ale lumii, iar ca femeie apreciez in mod deosebit masina de spalat automata laughing

| cristi202 a răspuns:

1)Roata
2)Electricitatea (pusa in folosul oamenilor).
3)Tiparul
4)Becul
5)Penicilina (antibioticele)
6)Automobilul
7)Computerul

| Parker a răspuns:

Becul de Edison.
Mi se pare mai utila aceasta inventie decat renumita "Teorie a relativitatii" care nu foloseste nimanui, cu exceptia savantilor.

| Kaeden a răspuns:

Cea mai mare descoperire dupa parerea mea este electricitatea.Imagineazati o lume fara electricitate.Iti dai seama ca nu vom putea folosi aproape nici o inventie din domeniul electrocasnic si altele.

| BlackRockShooter_7690 a răspuns:

Mancarea laughing