| valentinacojocaru1234567890 a întrebat:

Cum ar evolua stiinta fara marile descoperiri?

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ar gasi alternative ori n-ar evolua. Am trai in acelasi stadiu continuu si ne-am pierde timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mai multe minciuni decat in prezent. Ce le place sa regizeze mersul pe Luna, cu siguranta aparatele de pe Marte sunt o mare minciuna, ce ne arata noua fiind imagini din simulatoare de pe un PC s-a.m.d. Fara marile descoperiri, merele s-ar fi urcat pe cer cand noi ne uitam in sus, noi ne-am gandi cum sa mergem mai rapid(motoarele Diesel nu ar fi existat, fizica nu ar fi evoluat deci ciuciu biciclete) iar noi am fi fraieriti de nobilime, fara descoperirea curentului electric ar fi fost vaide noi, fara descoperirea focului nimic nu s-ar praji, omul ar manca in continuare ierburi, fara descoperirea armelor omul nu ar fi putut exista, fara descoperirea uneltelor nici nu se mai discuta...