| AuRevoirSimone a întrebat:

Care e cea mai frumoasa carte pe care ati citit-o vreodata?

19 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sunt multe... mie mi-a plăcut foarte mult "Străinul" de Albert Camus, însă sunt şi altelehappy
Aş mai adăuga şi ambele volume de la "Vraciul" de Tadeusz Dotega-Mostowicz

| DarknessKirin a răspuns:

"Cismigiu and Company" impreuna cu "Buna dimineata baieti!" in acelasi volum de Grigore Bajenaru

| Ionutzsa a răspuns:

Mi-a placut "Mandrie si prejudecata" de Jane Austen, dar nu`s o cititoare inraita, deci n-am citit asa multelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint scriitori care mi-au placut enorm.Nu numai o carte.

| Decebal a răspuns:

Cea mai interesanta carte pe care am citit-o cand eram mic se numeste "Legendele olimpului" de Alexandru MITRU

| medex3 a răspuns:

Cea mai frumoase carte pe care am citit-o a fost : Memoriile unei gheise.In timpul liber am o intreaga pasiune sa descopar fiecare particica din viata unei gheise. Ador tot ce fac ele.Gheisa de obicei inseamna arta. ELe se descriu ori prin dans. ori prin cantec.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cismigiu et Comp. de Grigore Bajenaru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e mi-a placut cel mai multlove struck Anotimpuri : Vara si Toamna de Rosamund Pilcher e foarte special a fost si un film

| psiko a răspuns:

Cartea mea preferata este "Cel mai iubit dintre pamanteni" de Marin Preda. Chiar tot ce a scris Preda imi place foarte mult. Din literatura straina, sa zic, cartile lui Dan Brown (cam de clasa a 9a dar sunt ok), si cartile din seria Jurnalul National sau Adevarul sunt bune. Acum sunt in plint moment artistic, scriu o carte laughing best-seller poate happy.

| shishilik a răspuns:

Tot ciclul Floris de Jaqueline Monsigne. 4 carti superbe:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea Minciunilor

| wormy a răspuns:

Am plans cum n'am mai plans niciodata la "Invitatie la vals"(Mihail Drumes) si "Ciuleandra"(L. Rebreanu). Final la care nici nu te asteptihappy

| marianaiosif a răspuns:

Un veac de singuratate - Gabriel Garcia Marquez

| alinuta2maria a răspuns:

La medelenihappy

| Ioana22B a răspuns:

Jurnalul unei iubiri-Nicholas Sparks

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stepheine Meyer...toata volumele Twilight, Luna Noua, Eclipse, Zori de zi, si Midnight Sun (neterminata)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sustin cu tarie ca cea mai frumoasa carte a tuturor timpurilor este ''Pe aripile vatului'' de Margaret Mitchell. E extraordinara! Daca n'ai citit'o, citeste'o! Nu vei regreta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jules verne - calatorie in centru pamantului
Cismigiu and Company de Grigore Bajenaru mai multe :Xbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea ma frumoasa carte pe care am citit-o eu vreodata a fost ''Singur pe lume'' de Hector Malot