| anonim_4396 a întrebat:

Care e muzeul vostru preferat? (din orasul in care locuiti) Le-ati vizitat pana acum pe toate?

9 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Palatul Culturii din Iasi, are 465 de camere, da le-am vizitat pe toate dar in aproximativ o luna, nu aveam timp prea mult la dispozitie si mergeam numai in cateva camere intr-o zi.

daniela
| daniela a răspuns:

Sunt din Bucuresti si mie mi-a placut enorm Muzeul colectiilor de arta. Acum e inchis pentru renovare. Sper sa se redeschida. In principiu am cam vizitat muzeele principale ale Bucurestiului dar uite imi doresc sa ajung la Muzeul muzicii (George Enescu) dar nu apuc si la Palatul Tepes dar nu mai e deschis ( a fost acum o data cu ziua portilor deschise dar nu am stiut).

| mami a răspuns:

In apropierea localitatzii Gurahontz judetzul Arad la 12 km se afla localitatea Soimus- Buceava, acolo exista o bisericutza din lemn foarte bine conservata, case din lemn foarte vechi, intr-una din ele se afla o insemnata colectzie de roci vulcanici, tot satul de fapt este muzeu merita vazut, iar la intrare in sat curge un izvor, legenda zice - cine bea din acea apa devine fertil/a

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Impresionant, nu preferat. Mausoleul de la Mateias, la periferia municipiului Campulung Muscel.

| Princessee a răspuns:

Imi place muzeul Grigore Antipa.

| Diva a răspuns:

Din pacate in orasul in care locuiesc n-avem muzee

pupimik
| pupimik a răspuns:

Muzeul Tarii Crisurilor care nu mai e in aceeasi cladire ca pana acum (din pacate)

| lily1970 a răspuns:

Muzeul Octavian Goga de la Ciucea; pentru ca e singurul in zona.

| sebastian_2565 a răspuns:

Muzeul National de Istorie!