| anonim_4396 a întrebat:

Care e muzica "populara" la americani? Au asa ceva?

9 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sa zicem ca ei au muzica populara a popoarelor din care este format fiecare stat, dar comuna ar fi muzica country, care desi s-a cantat la inceput in sud-vestul SUA a devenit un gen muzical din (care mai apoi, prin contopire cu muzica negrilor a dat nastere la alte ritmuri, genuri: rock-and-roll sau gospel) care a depasit granitele SUA, fiind cantat chiar si la noi (vezi formatia Desperado).

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Country music! Deschide Windows media player, da click pe media guide, apoi pe internet radio (in dreapta sus), si dai iar pe country, si te lamuresti cam ce este si cum suna! Auditie placuta!

daniela
| daniela a răspuns:

Muzica country

| Lory_2572 a răspuns:

Muzica country. happy

| Princessee a răspuns:

Cred ca este muzica country.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sint mai multe state. La care dintre ele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu asociati muzica unui stat cum e Mexicul cu muzica populara a intregii Americi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred

| Racaru_Liana_1986 a răspuns:

Jazz-ul este muzica lor populara. Fiecare stat are propriul gen de muzica populara, dar la nivel national este jazz-ul (cel putin asa este predat in scolile de muzica)