Care este citatul vostru preferat?

24 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt foarte multe care imi plac mult. Acum retin unul doar : '' Fiecare copil este un artist. Problema sa poata ramane artist cand ajunge la maturitate. '' (Pablo Picasso)

| Arthur a răspuns:

''Zâmbeşte, mâine va fi mai rău. '' Murphy

| Cσσкiє a răspuns:

În ochii tăi, eu sunt împlinit. (Peter Gabriel)
În viaţă mereu se succedă aceleaşi zile: lunea suspinelor, marţea înlăcrimată, miercurea îndurerată, joia patimilor, vinerea spaimelor, sâmbăta când totul se prăbuşeşte. (James Joyce)
Faptele tale vorbesc atât de tare, încât nu mai aud nici ce îmi spui. (Ralph Waldo Emerson)
Tu încă poţi să mai apuci pe o cale care să te ducă spre stele. Eu nu mai pot să o aleg decât pe cea care mă duce dincolo de ele. (Nick Drake)
Vei face tot felul de greşeli, dar atâta timp cât eşti generos, cinstit şi pasionat nu poţi să distrugi lumea. Nici măcar nu vei reuşi s-o tulburi. (Winston Churcill)

cami
| cami a răspuns:

"Fiecare clipa, a fiecarei zi, este o pierdere ireparabila ". Rosie Thomas.

| aliona_6797 a răspuns:

"Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău" (G. J. G. Marquez)

| Razvan a răspuns:

"Raul adevarat se afla la pragul dintre gand si fapta, dintre intentie si actiune, cand mai exista inca poibilitatea sa te intorci, sa iti infranezi dorinta intunecata care te macina pe dinauntru"

| Bogdana a răspuns:

"Esentele tari se pastreaza in sticlute mici".happy...si am compus si eu ceva sper ca nu te superi pe mine ca iti spun aici, dar imi place cum suna: "Oare pentru cine s-aprind pretutindeni lumanari?
Pe ale noastre le-ai stins
Si-n suflet ne-ai aprins
Intuneric."

| Skeletonized a răspuns:

"Toti traim sub acelasi cer, dar nu avem acelasi orizont" - Konrad Adenauer
"Reputatia este din sticla: atat de greu de obtinut...atat de fragila... daca se sparge nu se mai lipeste" - Nu-mi amintesc cine :-))
"Nimic nu este mai putin logic decat viata" - Liviu Rebreanu
"Destinul este scris de Dumnezeu, dar fiecare om il copiaza cu mana lui, iar uneori mai uita sa puna virgula" - profesorul de religie happy

| MiReLa_3183 a răspuns:

Mai bine ma pot increde in dusmani cinstiti decat in prieteni falsiwinking:*

| Art a răspuns:

"iubirea=istoria vietii unei femei si un episod din viata unui barbat"

"esentialul nu este sa traiesti, ci sa traiesti cum trebuie"

"nu poti descperi noi oceane daca nu ai curajul sa te indepartezi pana nu mai vezi tarmul"

"adu-ti aminte cat de greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai sa-i schimbi pe altii"

"profita de fiecare clipa din viata ta ca ea este chiar frumoasa si merita traita cu desavarsire"

Da stiu, ai spus un citat, dar nu am unul favorit asa ca ti-am spus cateva din multele care`mi plac happy

| Libelle a răspuns:

Cand dragostea vorneshte toate vocile zeilor sunt adormite in armonia Raiului( william shacasapeare):X:X

| Andromedda a răspuns:

Romanionu...
Per Aspera Ad Astra... mi se pare mie cunoscut?laughing

| Hombre a răspuns:

Ferestema Doamne de prieteni ca de dusmani stiu eu.

| Barajag a răspuns:

"De dragostea oamenilor rai si de ura celor buni sa fugi"

| Ea a răspuns:

"Fiecare poveste are un sfarsit, dar in viata fiecare sfarsit este un nou inceput."
"Intr-o zi, viata iti va trece prin fata ochilor. Asigura-te ca va merita sa privesti."
"Today is a gift. That`s why they call it present."

| romanionu a răspuns:

"Per Aspera Ad Astra" (Cu Greutate Pana La Stele)

| Filly_6570 a răspuns:

"Nu cum sunt eu, sunt eu,
Ci cum esti tu, sunt eu,
Un fel de tu, sunt eu,
Pe care nu l-ai mai lasat sa fie eu." Nichita Stanescu

| allyson a răspuns:

" Fericirea nu se atinge niciodata, dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata."

"Deoarece ai ochii deschisi crezi ca vezi? "(Gothe)

"A man who has no imagination, has no wings" Un om care nu are imaginatie, nu are aripi.

| alex100 a răspuns:

"Pentru ce merita sa traiesti si pentru ce merita sa mori"
Raspuns:Iubirea

| iulia_6060 a răspuns:

"Ideea mortii absolute sta la baza smintelii moderne."
"În fata lui Dumnezeu, geniul e văr primar cu idiotul."
"Copii-javre din carnea ta"

Toate citatele sunt de Petre Tuteawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Tacerea - cuvant izbăvit " [G. C., poet]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0 raspunsuri, 0 raspunsuri cistigatoare, 1 intrebari.

| livia_twilight a răspuns:

Daca poti trai vesnic, pentru ce traiesti?

| mikoto a răspuns:

"Sunt doar doua optiuni pentru oameni, dintre care sa aleaga. Poti decide sa faci un efort sau sa renunti.De fapt, sunt trei. Dar, daca tu crezi ca sunt doar doua, poti deschide drumuri.Asa ca nu voi spune cea de-a treia optiune."-Honey and clover