| anonim_4396 a întrebat:

care este citatul/versul vostru preferat? happy

Răspuns Câştigător
| Chérrrie a răspuns:

"Nu te ataşa niciodată prea mult de oamenii. Pentru ca ataşamentele duc la aşteptari, aşteptările duc la dezamagiri, iar dezamagirile dor."
"Accept să fiu ultimul om, dacă a fi om înseamnă să semeni cu ceilalţi." - Emil Cioran.
Ambele mă reprezintă în totalitate.

5 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Defectele mele sunt principala mea calitate.(Octavian Paler)

Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei! (Benjamin Franklin)

| Elvina a răspuns:

A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta, putini stiu sa iubeasca.
Emil Cioran

| ThePoet a răspuns:

Here there is no judge to pass judgment. There is only me. (spune totul despre mine)

| Eufourikul a răspuns:

Atque in perpetum frater!

| adrianamara a răspuns:

Daca ar fi sa aleg intre durere si nimic....as alege durerea