| anonim_4396 a întrebat:

Care este personajul vostru preferat dintr-o carte? Argumentaţi. Cel mai frumos răspuns primeşte fundă.

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Edmond dantes-contele de monte cristo
Jean Valjean-Les miserables
Arya stark -a song of ice and fire

| Elenaaa23 a răspuns:

Chloe Saunders din seria de trei carti Fortele raului absolut.(eu citesc numai carti de genul urban-fantasy)
Imi place tot la ea. Imi place ca desi isi doreste sa fie o adolescenta obisnuita Chloe se resemneaza cu faptul ca nu va fi niciodata asa ceva. Imi place ca e puternica si descurcareata si nu se lasa intimidata usor. Faptul ca ii e frica de intuneric imi aminteste de mine tongue
Imi place ca atunci cand vrea sa faca ceva reuseste si nu se da batuta. Isi ajuta prietenii si chiar si "dusmanii".
Desi intampina o multime de probleme reuseste sa le faca fata cu un curaj uimitor. Este intotdeauna cea care opreste certurile si reuseste sa isi impace prietenii.
Este un personaj foarte placut care te face sa ii indragesti umorul, simplitatea si curajul de care da dovada in fata celor mai infricosatoare situatii.
xoxo

| sabin89 a răspuns:

Edmond Dantes, din Contele de Monte Cristo. Barbat frumos, cinstit, inteligent, statornic in dragoste. A avut si prezenta de spirit, gasind o cale de a iesi din inchisoare. In plus, a avut si un simt remarcabil al dreptatii. A platit fiecaruia ce a meritat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place personajul principal Matilda al carui nume il are si romanul lui Roald Dahl, asta pentru ca desi are 5 ani si cv are o gandire de un adult, chiar de un geniu cu toate ca n ai zice pentru ca face parte din familia Wormwood una poate neobisnuita.

| pulx a răspuns:

Doxi din revita Doxi pentru ca e cel mai amuzant.

Răspuns utilizator avertizat
| AxyTM a răspuns:

Hercule Poiront din 5 purcelusi
Deoarece stie sa rezolve un caz si are stofa de detectiv.
A fost scrisa cartea de Agatha Christi.
Nu stiu daca am scris corect numele de autoare.

| Andreealaz a răspuns:

Katniss Everdeen din " Jocurile Foamei ". Imi place de ea deoarece are acest spirit de supravietuire iar, atunci cand tatal sau a murit s-a dedicat intru totul familiei sale si de asemenea imi place ca a reusit sa-l iubeasca si pe Peeta Melark in conditiile in care prietenul ei cel mai bun o astepta acasa rugandu-se pentru siguranta ei tot timpul. Sper sa-ti placa raspunsulwinkinglaughing

| AneZzia a răspuns:

Julieta din "Romeo si Julieta " happy e un personaj fantastic dar mai bine ai citi sa vezi e mununata :X:X una dintre cele mai frumoase carti pe care le-am citit happy happy