| DrNefarious450 a întrebat:

Care este personajul vostru preferat din "One Piece" si de ce? cel mai frumos raspuns primeste funda big grin

Răspuns Câştigător
| AngelHugz a răspuns:

Bai deci ce imi place la One Piece este unucitatea si originalitatea personajelor.Imi plac toate personajele, dar daca ar fi sa imi aleg un personaj favorit, atunci acela ar fi Rononoa Zoro! Imi place mult rau personajul, chiar mai mult decat eroul principal Luffy. Caracterul relaxat, puterea, vointa, determinarea, dar cel mai mult loialitatea fata de Luffy in scoate in evidenta cel mai mult dintre toate personajele. Fara el nu ar fi atata armonie in echipaj si este o forta de putere si inspiratie pentru ceilalti membrii. Zoro e vice-capitanul, primul care s-a alaturat echipajului lui Luffy. A petrecut cel mai mult timp cu Luffy, il cunoaste cel mai bine, il intelege, il respecta si il ajuta. Imi place si rezistenta lui la alcool, si abilitatea lui de a incurca directiile si a se pierde usor si mai ales relatile lui cu ceilalti membrii ai echipajului

Cateve secvente in care Zoro s-a dovetit crucial pentru echipaj si in care arata badass rau, demn de respect:

1)Atunci cand l-a invins pe samuraiul ala de statea in calea lor cand mergeau cu trenul spre insula unde era captiva Robin
2)Atunci cand impreuna cu Luffy a spart valul urias ce se apropia de trenul maritim Puffing Tom
3)Atunci cand Luffy vroia sa fuga dupa Usopp sa il aduca din nou in echipaj, a dat dovada de caracter, seriozitate si intelepciune, plus ca nimeni, nici macar Luffy nu a comentat nimic impotriva. Asta si din cauza argumentului logic al lui zoro dar si din faptul ca nu trecea nimeni din echipaj peste cuvantul lui Zoro
4)"Member of the stawhat pirates - Rononoa Zoro" cel mai bun exemplu pentru a explica maretia acestui personaj : atunci cand Kuma vroia sa il omoare pe Luffy iar Zoro a vrut sa isi dea viata pentru capitanul lui chiar daca si el avea un vis maret de indeplinit
5)Atunci cand da nas in nas cu tenryubito-ul pentru prima data... ceilalti pirati renumiti prezenti la locul faptei au ramas puternic impresionati de Zoro.

13 răspunsuri:
| Loome a răspuns:

Monkey D. Dragon. Nu a făcut nimic special în toată seria, dar e temut de toți.

| neca a răspuns:

Usopp cu siguranta usopp

a reparato pe merry de fiecaredata cind a avut nevoie (odihneascase-n pace)

i-a facut arma lui nami, adica serios a facut o arma care provoaca tornade daca-mi amintesc bine

chiar a reusit sai tina piept luffy si a luptat chiar daca stia ca va pierde

il admir pentru ca chiar daca nu are nicio abilitate supranaturala compenseaza prin inventivitate

deci da de asta-mi place usapp

| Alexandru98 a răspuns:

Fotograful pentru că e un erou

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Personajul meu este unul cam ciudat..."Tom "din"Tomk si Jerry".Imi place stilul lui.Cum fugareste pe saracutul Jerry!

| neca a răspuns (pentru PisicutzaCenusie):

Ai citit intrebarea?

| Mada96Madutza a răspuns:

Nu am vizionat anime-ul "One Piece". Daca intrebai de "Naruto" era mai simplu big grin

| neca a răspuns (pentru Mada96Madutza):

Atunci de ce ai raspuns la intrebare

| Mada96Madutza a răspuns (pentru neca):

Esti rautacios sad...

| neca a răspuns (pentru Mada96Madutza):

Scuze
uite ceva sate inveseleasca http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9rqu7lgjI1rvux4bo1_400.gif

| Mada96Madutza a răspuns (pentru neca):

rolling on the floor

| DrNefarious450 explică:

Multumesc mult ca ati raspuns la intrebare [in afara de ala cu Tom si Jerry laughing]

| Tecuceanu_Eliza_1995 a răspuns:

Nami este personajul meu preferat din One Piece.
Fara ea echipajul Palarie de Paie nu ar mai putea naviga pe mari si mai ales in Lumea Noua!
Deci acesta mi se pare cea mai frumoasa persoana din One Piece.

| Cristinalalala a răspuns:

Nico Robin pentru ca ca e curajaoasa si draguta!