| candyx_5036 a întrebat:

Care stie o carte cu o poveste de dragoste trista? Ceva in gen Invitatia la vals
:dau funda

Răspuns Câştigător
| Amy a răspuns:

Lorelai de Ionel Teodoreanu(SUPERBA-cu toate ca are prea multa naratiune, la un moment dat am sarit cateva pagini- si tragica de asemenea)
Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes( se aseamana foarte mult cu Invitatie la vals, fiind scrisa de acelasi autor, este super, insa nu are "happy end")

8 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Scrisoare de o necunoscuta-de Stefan Zweig

| ioana1704 a răspuns:

Cauta seria Floris Dragostea Mea

| misa_9064 a răspuns:

Romeo si julieta.Este o carte extraordinara, are si actiune, dramatism si romantism! Este scrisa de Wiliam Sakespaire(scuze dar nu stiu cum se scrie). Lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era odata o fata care iubea din toata inima un baiat dar acel baiat mai mult se juca cu sentimentele ei, dar in adancul sufletului fata simtea ca si el o iubeste. faceau parte din 2 lumi diferite dar cu toate acestea fata nu inceta sal iubeaska. fata tinea totul in ea, nimeni din jurul ei nu stia ca ea este indragostita nebuneste de acel baiat ea spera ca intr-o zi el sa se desparta de iubita lui actuala si sa si rezaseasca dragostea langa ea. dar el totusi isi iubea si iubita si pe fata. de cate ori fata il vedea in preajma unor fete care stateau langa el doar pentru ase da in spectacol i venea sa planga si ochii i lacrimau adesea. in fiecare noapte se gandea la el si se intreba adesea daca si el o iubeste la fel de mult cum il iubeste ea pe el. A incercat sasi gaseasca dragostea cu altii baieti dar nici unul nu se compara cul El dar totusi ea spera desi in inima ei simtea ca nu va fi asa niciodata. aceasta poveste este o poveste adevarata a prietenei mele cea mai buna va rog incurajatio sau dati un sfatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da povestea de jos e tare chiarca iti dau lacrimle cand o citesti oare chiar o fii adevarata?thinking

| kidu03 a răspuns:

Elevul dima dintr-a 7a de mihail drumes
maitreyi de mircea eliade

| pika a răspuns:

Invitatie la vals este o carte absolut uimitoarelove struck...la fel si elevul dima[primul roman citit de minelove struck], iar lorelei e superbaa[te rog citeste-olove struck]. incearca si scrisoare de dragoste de mihail drumes.aceasta carte m-a marcat sufleteste, adica nu stiu daca o voi putea uita vreodatalove strucksper ca ti-am fost de ajutor:d

| miki_9255 a răspuns:

Manusa de otel de paul feval.happye superba.si chiar am avut o lacrima in coltul ochiului la unele randurilaughing...ma rog mai e si Ion da...nu e cine stie ce. mi-a placut mai mult sfarsitullaughing)