| Gentiana a întrebat:

Care sunt avatantajele dar si dezavantajele care ti le ofera darul INTELEPCIUNII?

Răspuns Câştigător
| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Avantajele sunt:
-daca estideshtept sigur o sa faci un liceu si o facultate foarte buna si vei ajunge ceva la care se plateshte bine
-daca estideshtept nu trebuie sa stai cu orele ca sa iti faci temele sau sa invetzi un lucru.
Dezavantajele sunt:
-ca poate ceilaltzi te vor crede tocilar si nimeni nu va vrea sa-ti fie prieten
-ca poate prieteni tai vor fi invidioshi pe reushitele tale

Cam atat. Sper ca te-am ajutat:*:*:

5 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Avantaje: Nu esti prost. Dezavantaje:iti dai seama cine sunt cu adevarat oamenii din jurul tau si ca esti singur incojuraut de sute de prieteni, care o sa te vanda la prima ocazie.Iar gandu asta te macinahappy

| Trefla a răspuns:

Ca o sa fi inconjurat de prosti.

| Ruddy_2272 a răspuns:

Avantaj :un intelept e destept, dar poate face si pe prostul la nevoie.
Dezavantaj: ca trebuie sa-si bata capul sa rezolve problemele pe care prostii le-au facut gresit.

| DexxTer a răspuns:

Nu cred ca exista dezavantaje, decat faptul ca vei fi capabil sa-ti tragi o palma peste cap cand vezi ce prosti sunt cei din jur. Avantajul este ca vei fi deasupra multora, vei putea iesi din probleme si te vei descurca mai usor in diferite situatii.

| Mihaela23_2814 a răspuns:

Avantajele sunt ca ajungi sa ai o ratiune asupra vietii proprie, nu inspirata din vreo carte. Dezavantaje nu prea ar fi, decat in momentul in care ajungi sa fii foarte inteligent, chiar geniu, sa ai in jurul tau, oameni care sa nu dezluseasca nici 10% din ceea ce tu vrei sa le transmiti.