| Didi908 a întrebat:

Spuneti-mi si mie avantajele si dezavantajele pe care ti le poate oferi darul frumusetii acelasi lucru vreau doar ca pentru darul intelepciunii! ( cateva idei) FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| thekillerboyka a răspuns:

happy ce intrebare interesanta... Daca esti frumoasa te simti Foarte bine cand toti se uita dupa tine arrr arrr ^^ Dar se poate sa fie prea mult. Esti mereu in atentia baietiilor si te vor ajuta cand vor avea ocazia si toti vor sa stea cat mai mult cu tine. Daca esti urata te ocolesc toti laughing. Inteligenta e mai putin apreciata, dar mai valoroasa!

1 răspuns:
| camyy99 a răspuns:

Avantajele frumusetii:frumusetea fizica iti da o stare buna fie ca esti o persoana frumoasa fie ca esti inconjurat de frumos; deschide usi si predispune la obtinerea favoruri; cea sufleteasca o sustine pe cea fizica si ajuta la depasirea greutatilor si a rautatilor... Dezavantajele frumusetii:daca e vorba de oameni,naste invidii,prejudecati,inchide usi si daca nu exista un anumitnivel de educatie poate duce la dependenta, narcisism si aroganta iar daca se prinde, poate duce la depresii sau la chirurgul estetician.Iar daca e vorba de obiecte, arta poate duce la... furt