| Sigmund a întrebat:

Care sunt cartile care va plac cel mai mult? Cele cu vampiri tip amurg, sau cele de vrajitorie? Astept si titluri.Multumesc.Promit funda.

Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

Cele cu vampiri. poti citi seria de succes Amurg(Amurg, Luna Noua, Eclipsa, Zori de zi)deoarece sunt frumoase si sunt si cu vampiri. fundita?

17 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nici unele, nici altele. Imi plac cele psihologice, thriller-ele juridice si biografiile.

| danco a răspuns:

Nu mai cititi toate tampeniile. Carti de copii mici. Cititi ceva mai inteligent.

| AidaAmaranta a răspuns:

Buna!
mie imi plac The Vampire Diaries, Amurg, Cronicile Vampirilor*, Academia Vampirilor.etc.

| T2S a răspuns:

Nici cu vampiri nici cu vrajitoare. Nu ma atrag deloc. Acum este la moda toata faza asta cu Twilight sau mai stiu eu ce...si toata lumea se da pe citit, chiar daca nu intelegi nimic sau chiar daca tie chiar nu-ti place cartea. Dupa mine nu valoreaza 2 lei. Sunt o gramada de romane care chiar merita citite insa nu li se da importanta, pentru ca suntem prea ocupati sa fim cool si sa citit toti Twilight.

| RUMBURAK a răspuns:

Cele cu parintele cleopa.

| dhraqull a răspuns:

Vezi ca la vrajitorie nu ai dat exemplu, dar din moment ce iti place Amurg banuiesc ca Harry Potter? laughing
Imi plac cartile politiste sau istorice.

| symo_1115 a răspuns:

Bineinteles ca cele din seria amurg sunt cele mai tari(dar presupun ca le-ai citit deja) asa ca iti recomnd cartile din seria chic si coktail.Astea mi-a placut cel mai mult : Poti sa ti un secret?; Iti amitesti de mine?; Dadacul ...in principal primele doua

| CiuxyM a răspuns:

Eu am citit "Vrajitoarea din Potobello" de Paulo Coelho. nu e chiar ceea ce astepti tu, dar sa stii ca ai multe de invatat din ea. o recomand cu placerehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amuuurglove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romane poliţiste tongue
Crimă şi pedeapsă de Dostoievski

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie-mi plac eseurile. Nu citesc carti cu vampiri ca-s foarte impresionabila. big grin

| kindness a răspuns:

Cele cu vampiri...twilight saga (toate) sunt exceptinal de bestiale.:X eu le ador le iubesc.si filmele sunt la fel:X:X:X:Xcele mai tari filme din intraga planeta:Xlove love twilight saga

| Meandjustme a răspuns:

Sincer nici una. Mie imi plac cartile psihologice/filozofice. Dar daca ar fi sa aleg as alege cele cu vampiri.Am vazut si citit Amurg si nu e atat de genial pe cat s-a facut zarva.Sunt ok, dar parca prea o dau in telenovele. Daca vrei un film sau o carte cu vampiri "adevarati" iti recomdand Interviu cu un vampir.

| ZeldaSay a răspuns:

Imi plac ff mult cele cu vampiri si stiu ca in Buzau sunt extrem pe popolare si cunoscute de multe fete ...au aparut ff multe gen Twiligh.imi plac mai mult cele Vampire Diaries:X:X sunt extraordinare.mai ales serialele.(Damon, Stefan, Elena. pers prin.)

| walken_3333 a răspuns:

Imi place romanul lui bram stoker Dracula. povestea lui jonathan harker ce calatoreste in carpati la castelul lui dracula pentru a incheia niste afaceri, dar la un moment dat se vede prizonier in castel, dracula pleaca in londra pentru a incerca sa o seduca si sa o transforme in vampir pe mina harker sotia lui jonathan harker.

| mariuka_4470 a răspuns:

Cele cu vampiri adica Twilight saga( Twilight.New moon.Eclipse and Breaking dawn)Aste's superbe mai ales felul in care a scris Stephenie Meyer ...ma refer la persoana I, e de parca ti- ai citi jurnalu. de parca u ai fi Bella. e absolut sublim:X

| Ethan a răspuns:

Vampiri - orice mai putin twilight care nu se apropie nici pe departe de adevar, dar pentru o fantezie sunt frumoase...
daca vampirii ar sclipi la soare, ce ar mai fi ajuns lumea asta...