| glamour_5213 a întrebat:

Care sunt intrumentele de care ai nevoie pentru a desena umbre. Ma refer la cele minitioase, nu siple.

Răspuns Câştigător
| ButterflyWings a răspuns:

Depinde cat de talentata esti, un artist adevarat nu are nevoie de nu stiu ce instrumente minune pentru a realiza o lucrare deosebita.In plus iti poti alege si tehnica de lucru care ti se potriveste mai bine,desenul in creion, carbune, digital...
Bafta!

3 răspunsuri:
| YangMin a răspuns:

Creion,radiera,foaie si... talent!

| RalucaCris a răspuns:

Carbune si creion.

| gica99 a răspuns:

Pentruniste umbre de nota 100 mai intai desenezi cu creionul forma (creion subtire), apoi cu un creion B2 traseaza o umbra groasa apoi o alta umbra.din ce in ce mai mici pana la mijlocul formei. pentruun aspexct mai realist deseneazal in culori vii si mai traseaza inca o data conturul dar de data asta cu un pix albastru