| 53641 a întrebat:

Care vrea sa ma ajute sa gasesc o culoare potrivita pentru camera mea
?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Mie imi place combinatia verde portocaliu. camera mea e verde, obiectele din ea sunt decorate in diferite nuante de verde sau portocaliu. Camera surorii mele, care e o tipa metal e in nuante de gri deschis, cu cateva pete de negru (perne, tablourile, coltar ). Imi mai place si combinatia rosu cu alb. dar greu de atins un echilibru. Daca ai o camera mica, foloseste nuante deschise si o oglinda mare, sa mai mareasca optic spatiul.

7 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Daca este dormitor poate fi bleu (culoarea cerului senin).
Daca este camera unei fete poate fi si roz bombon.
Daca este camera de zi poti alege galben pai.

mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa folosesti culorile calde, iti va da o stare de liniste si buna dispozitie.

| Simon a răspuns:

Daca dai si cateva detalii despre tine ar fi mult mai usor (detalii despre ce culori iti plac, despre cum arata mobila din camera ta etc). Personal, imi place azur, asa si am camera si e chiar frumos.

| white a răspuns:

Daca ai mobila neagra in camera, dupa parerea mea e bine sa folosesti un cream, este cea mai buna combinatie, am lucrat in constructii si am vz si arata extraordinar!

Răspuns utilizator avertizat
pupimik
| pupimik a răspuns:

Eu de exemplu am ales portocaliu.Nu cel intens...pentru ca oboseste...ci culoarea... piersicii.
Dormitorul alor mei este un verde foarte deschis, iar in restul camerelor peretii sunt galben deschis.
Conteaza foarte mult si personalitatea ta.
Eu am ales portocaliul pentru ca sunt o persoana mai activa de felul meu si imi place mult portocaliul.
Ai mei au ales verdele pentru ca ii linisteste...si in plus, vara, soarele bate de pe la ora 12 pana la apus in camera. Daca peretii aveau o culoare calda...vara ti se parea ca e si mai cald in camera respectiva.