| helentpu a întrebat:

Cărți care trebuie citite neapărat? Pe care trebuie să le știe toata lumea?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca isi face placere sa citesti si e informatie de calitate buna da isi recomand sa citesti, nu trebuie sa citesti ce citeste toata lumea, nu exista neaparat exista ce isi place tie sa citesti

| helentpu explică (pentru RAY):

Mă refeream la cărțile-"temelie", dacă le pot spune așa, cele care au " marcat ", au rămas tipare.

| RAY a răspuns (pentru helentpu):

Poti incepe cu teoria evolutiei scrisa de darwin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea bunelor maniere.

| AlexandraA05 a răspuns:

1.Amintiri din copilarie-Ion Creanga
2. Tată bogat, tată sărac - Robert T. Kiyosaki
3.Secretele minții de milionar -T. Harv Eker
4.Secretele succesului – cum să vă faceți prieteni și să deveniți influent - Dale Carnegie
5.Cei trei muşchetari, de Alexandre Dumas
6.Un yankeu la curtea Regelui Arthur, de Mark Twain.
7.Cireşarii, de Constantin Chiriţă
8.Decameronul, de Bocacio.
9.Donna Alba, de Gib Mihăescu
10.Moromeţii, de Marin Preda.
11.Noaptea de sânziene, de Mircea Eliade.

Sper să te ajute.