| anonim_4396 a întrebat:

Castigatoarea unui concurs de talente din Ucraina. Subiectul: cum au fost afectati oamenii obisnuiti de invazia germana in cel de-al doilea razboi mondial. Carismatica, talentata si cu o mare calitate: de a transmite printr-un limbaj aparte: http://www.youtube.com/watch_popup?v=vOhf3OvRXKg
Ce-ar fi fost daca eram toti niste mici sau mari sau geniale talente?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Vorba bietului Creanga: n-ar mai fi avut cine sa ne lege ciubotele.
Pana la urma, fiecare dintre noi avem un talent, mai mic, sau mai mare. Problema e ca nu toti suntem capabili sa ne manifestam in public, sa ne facem cunoscut talentul.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare are anumite talente, trebuie doar sa le descopere. Unii nu o fac din varii motive si duc o viata simpla la finele careia se sting in anonimat. Altii isi descopera vocatia si de multe ori au si sansa sa o foloseasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.nu am nici'un raspuns

| Etic a răspuns:

Daca am fi fost toti niste talente nu ar mai fi existat cu siguranta un public, nu ar mai fi existat respect si nu ar mai exista cine sa aprecieze talentul. In concluzie talentul este unic, rar si demn de respectat, indiferent in ce domeniu il detii.