| Lauriky_6092 a întrebat:

Cati cm trebuie sa aiba o hartie din care sa poti face un origami? cati cm latime si cati cm lungime?

2 răspunsuri:
| Natashha a răspuns:

De obicei eu fac origami cu hartii patrate, luate din comert, de diferite culorihappy cam ce origami faci?

| Unffox a răspuns:

=]]

Nu ai o lungime/latime inpusa. Hartia trebuie sa fie un patrat perfect, cu toate laturile egale... Fie ele de 5/10/15/20/etc. cm.

Stii daca hartia e buna pentru. origami, daca o impaturestica pe o batista si marginile se pliaza perfect, fara vreo curba.