| Num3Ascuns a întrebat:

Ce dimensiuni trebuie sa aiba o masa de ping-pong, adica: latime; inaltime; lungime?

3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Masa trebuie sa aiba o forma dreptunghiulara cu o lungime de 274 cm. si o latime de 152. 5 cm. Masa trebuie sprijinita astfel incit suprafata de deasupra, numita suprafata de joc, sa fie in plan orizontal la 76 cm. deasupra podelei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

274 cm -lungime
152. 2 cm-latime
76cm-inaltime

| megatrial a răspuns:

Poti sa gasesti dimensiunile pe care le cauti pe www.dimensiunimarimi.ro. Sau mai exact pe http://dimensiunimarimi.ro/category/dimensiuni-sporturi/