| anonim_4396 a întrebat:

Caut cum se spune in engleza la locul unde se afla un obiect fata de alt obiect, de preferat un video, vreau sa invat mai multa engleza. Acum trebuie sa pot sa spun: televizorul se afla pe diagonala mesei, laptop-ul este pe masa, cana se afla sub masa, fereastra este in spatele laptop-ului, eu ma aflu in fata laptop-ului, priza de curent fata de laptop se afla in partea dreapta, dar laptop-ul se afla in partea stanga a prizei, masina cu volanul pe stanga este parcata pe partea dreapta, pământul se roteste de la stânga la dreapta în jurul propriei axe și totodată se invarte in jurul soarelui de la dreapta spre stanga.

Luna se află intre pământ și soare, Pămantul se află în spatele lunii, din punctul de vedere al soarelui luna se afla inaintea pământului.

MULTUMESC

2 răspunsuri:
| Alive99 a răspuns:

Zilog,incearca cu google translate bro.
Ti-as scrie eu tot ce ai "spus" dar imi este lene.
Scrie pe google translate si pace

| zilog a răspuns (pentru Alive99):

Vrei sa invat prostii google nu traduce bine